Mantar Tedavisi

Mantar Bakımı

Organizmaların vücuda girmesi ile ortaya çıkmakta olan cilt hastalıklarına mantar denir. Organizmalar yerleştikleri bölüme sulu ya da kuru deri, kaşıntı durumu, kırmızılık oluşmasına sebep olur. Tırnaklarda olan mantar hastalığının belirtilerinde ise deformasyon ve renklerinde değişme olur.

Mantar Neden Olur?

Mantar, bulaşıcı bir hastalıktır. Kişilerin direkt cildine temas etmekte olan havlu, terlik, ayakkabı vb. eşyaların kullanımıyla bulaşır. Aynı zamanda ortak kullanım alanları hamam, havuz ve sauna gibi yerlerden de bulaşabilir. Mantar enfeksiyonu özellikle yaz aylarında artış gösterir. Mantar enfeksiyonu ilerlediği takdirde fil ayağı adı verilen hastalık meydana gelir.

Mantar Nerelerde Olur?

Genital bölge, el tırnakları, ayaklar ve saç derisinde mantar hastalığına sebep olan mikroorganizmaların en fazla yer aldığı ve belirtilerinin ortaya çıktığı bölümlerdir.

Mantar Hastalığının Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Şeker hastalığı bulunan kişilerde ayak bölgelerinde görülmekte olan mantarlar, çok ciddi hastalıklara yol açabilir. Bu sebep ile ihmal edilmemesi gerekir. Birden fazla deri hastalığı ile karıştırılabilen mantarın tedavi süreci ilk önce uzman bir doktor tarafından hastaların hikayesi alınıp, daha sonra tahliller yapılarak anlaşılabilir. Mantar hastalığına net bir şekilde tanı konulabilir. Tanı konduktan sonra en uygun tedavi süreci belirlenir. Mantar bakımın da alınan ilaçlar, kremler ve losyonların kullanımı belirtileri yok edebilir. Mantar bulaşıcı olduğu için hijyene çok dikkat edilmelidir. Aksi halde tekrardan mantar görülebilir.

Mantar Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kişiler mantar bakımı yaptırmadan önce mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman olan bir doktora başvurmalıdır. Mantar bakımının uzman bir doktor gözetiminde yapılması gerekmektedir. Bu durum yapılan bakıma bağlı olarak olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması için son derece önemlidir.

Pazartesi – Cuma09.30 – 20.00
Cumartesi – Pazar09.30 – 20.00
whatsapp

KREDİ KARTI YA DA ELDEN TAKSİT İMKANI

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Maddeleri gereğince internet sitemizde fiyat bilgisi yer almamaktadır.

Detaylı bilgi almak için Lütfen bizi arayınız.

WhatsApp chat
Call Now ButtonTIKLA ARA